Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Po niedzielne zakupy jedziemy na stację paliw

e-petrol.pl
2019-03-14 / 09:51
Po niedzielne zakupy jedziemy na stację paliw

Stacje paliw bardzo zyskały na zakazie handlu w niedziele. Obecnie w Polsce działa 7,6 tys. stacji paliw i ta liczba może się zwiększać, bo nowe obiekty otwierają koncerny paliwowe i sieci handlowe.

Jak czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej” inwestycjom w rozwój sieci stacji paliw sprzyjają m.in. obostrzenia w zakresie niedzielnych zakupów. Według firmy badawczej Nielsen w ub.r. wartość sprzedaży produktów spożywczych na stacjach benzynowych była o jedną czwartą wyższa niż rok wcześniej.

Tak dobre wyniki sprzedaży pozapaliwowej na stacjach kuszą inwestorów, w tym Grupę Muszkieterów. Marc Dherment - dyrektor generalny Grupy Muszkieterów w Polsce, która dziś ma ponad 230 supermarketów i 65 stacji powiedział, że chciałby, aby w przyszłości klienci mogli korzystać z usług stacji benzynowych przy każdym sklepie Intermarché, który ma taką możliwość, a każdego roku liczba stacji Muszkieterów ma się zwiększać o ok. 10 nowych lokalizacji.

Dziennik podaje, że inne sieci handlowe przyznają, że segment jest interesujący, ale ze względu na bariery administracyjne trudno go rozwijać, dlatego nie chcą deklarować liczby nowych placówek.

Odważniej o planach budowy i modernizacji stacji paliw mówią koncerny paliwowe. Lotos zapowiada otwarcie w tym roku co najmniej 10 nowych placówek własnych i kilkunastu we franczyzie oraz modernizację co najmniej 25 stacji.

Mateusz Bonca, prezes Grupy Lotos, w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl, powiedział, że firma w 2018 r. skorzystała na ograniczeniu handlu w niedziele. W trakcie prezentacji wyników za miniony rok Lotos podał, że sprzedaż w sklepach na stacjach własnych wzrosła w ub.r. aż o 18 proc. Zdaniem Boncy na poprawę wyników sklepów złożyło się wiele czynników, nie tylko sam zakaz handlu. Lotos w minionym roku kontynuował modernizację i standaryzację swoich stacji, poszerzał ofertę sklepową oraz poprawiał doświadczenia zakupowe.

PKN Orlen też chce zwiększyć całą swoją sieć o kolejnych 35 lokalizacji. „Dziennik Gazeta Prawna” dodaje, że za nowymi lokalizacjami pod nowe stacje od dłuższego czasu rozglądają się też zagraniczne firmy, jak Shell czy Total, które rozszerzają asortyment w istniejących już punktach. 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu