Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Gorsze wyniki w segmencie wydobycia w Lotosie

e-petrol.pl
2019-03-14 / 09:42
Gorsze wyniki w segmencie wydobycia w Lotosie

Grupa Lotos wciąż aktywnie szuka okazji na rynku wydobywczym. Piotr Dąbek, szef działu rozwoju w Lotos Upstream poinformował, że spółka jest zainteresowana nowymi akwizycjami złóż węglowodorów, w tym na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, na Morzu Bałtyckim, a także na Litwie.

Wydobycie w grupie kapitałowej Lotos w 2018 roku spadło o 11 proc., do 7,5 mln boe. Z tej liczby 5,5 mln boe pochodziło ze złóż w Norwegii, 1,6 mln boe z Polski, a 0,3 mln boe z terenu Litwy.

Zgodnie ze strategią w latach 2017-2022 Grupa Lotos ma przeznaczyć 1,9 mld zł na poszukiwania nowych złóż ropy naftowej i gazu na koncesjach morskich i lądowych.

W segmencie wydobywczym Lotosu od początku roku jest wakat na stanowisku szefa ds. wydobycia. Możliwe, że niedługo spółce uda się podpisać kontrakt z nowym prezesem.

Jak przypomina „Puls Biznesu” w styczniu ze stanowiska odszedł do innej firmy Gavin Graham. Od tego czasu Lotos przeprowadził dwa konkursy, ale bez sukcesu. Teraz finalizuje trzecie podejście. Patryk Demski, wiceprezes ds. inwestycji i innowacji powiedział, że Lotos już wytypował kandydata dużym doświadczeniem i teraz ustala szczegóły kontraktu. Zadaniem nowego prezesa Lotos Upstream będą m.in. przejęcia złóż w Norwegii.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu