Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Kody na paliwo rolnicze do poprawki

e-petrol.pl
2019-02-14 / 09:57
Kody na paliwo rolnicze do poprawki

Styczniowe zmiany w przepisach dotyczących zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze spowodowały, że część rolników ma kłopoty z odzyskaniem zwrotu podatku. Ma to być jednak naprawione.

Według obecnych zapisów ustawy nie każda faktura zakupu oleju napędowego może być uznana przy wnioskowaniu o zwrot akcyzy, dlatego do Sejmu wpłynął projekt umożliwienia uzyskania zwrotu części podatku akcyzowego zakupionego i wykorzystanego do produkcji rolnej od wszystkich rodzajów oleju napędowego oferowanego na rynku. Dzięki tej zmianie z ustawy zniknie długa lista kodów, które nie są obecnie kwalifikowane do zwrotu akcyzy.

W uzasadnieniu do projektu czytamy, że „zmiana powinna wejść w życie w dniu następnym po dniu ogłoszenia ustawy w Dzienniku Ustaw z mocą od dnia 1 stycznia 2019 r., co nie stoi w sprzeczności z zasadami demokratycznego państwa prawa, a ważny interes państwa przemawia za wejściem w życie projektowanej zmiany w 
tym terminie.”

Dodatkowo w nowelizacji ustawy termin składania wniosków zostanie wydłużony o 1 miesiąc, czyli do 31 marca br.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu