Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Zarzuty dla byłego kierownictwa PKN Orlen

e-petrol.pl
2019-02-13 / 09:50
Zarzuty dla byłego kierownictwa PKN Orlen

Wczoraj wieczorem w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi zakończyło się przesłuchanie byłego prezesa PKN Orlen Jacka K., który po usłyszeniu zarzutów składał obszerne wyjaśnienia.

Jak poinformował rzecznik prasowy łódzkiej prokuratury Krzysztof Bukowiecki we wtorek wieczorem rozpoczęto przesłuchanie drugiej z trzech zatrzymanych wcześniej tego dnia przez CBA osób z byłego kierownictwa płockiego koncernu. Czynności prokuratorskie mają też trwać w środę.
 
Bukowiecki zaznaczył, że o przebiegu czynności, szczegółach zarzutów i przedmiocie śledztwa poinformuje po zakończeniu czynności procesowych z zatrzymanymi. Wówczas zostaną też podjęte decyzje co do środków zapobiegawczych.

Na Twitterze można przeczytać, że według autorów Magazynu Śledczego Anity Gargas, b. szef PKN Orlen jest podejrzewany, że doprowadził do 3,3 mln zł szkody majątkowej przy rozliczaniu imprezy Verva Street Racing - Dakar na Stadionie Narodowym. Jacek K. i dyrektorzy mieli to uczynić "poprzez zapłatę wszystkich faktur, mimo że były zawyżane i mimo braku potrąceń ze sprzedaży biletów”.

Jacek K. pozostanie zatrzymany do czasu podjęcia wobec niego środków zapobiegawczych. Śledczy mają na to 48 godzin.

Wczoraj płocki koncern w związku z zatrzymaniem byłego prezesa zapewnił, że spółka współpracuje z organami ścigania w celu wyjaśnienia spraw objętych postępowaniem. 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu