Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Zatrzymano trzy osoby z byłego kierownictwa PKN Orlen

e-petrol.pl
2019-02-12 / 09:55
Zatrzymano trzy osoby z byłego kierownictwa PKN Orlen

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa na polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi we wtorek zostały zatrzymane trzy osoby z kierownictwa PKN Orlen, w tym były prezes zarządu.

Z komunikatu biura prasowego Prokuratury Krajowej wynika, że zatrzymanym osobom, wśród których jest także były prezes Jacek K. prokuratura zarzuca dopuszczenie się przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach na szkodę PKN Orlen.

Prokuratura wyjaśnia, że zatrzymania to efekt wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych. Postępowanie jest skutkiem kontroli CBA w okresie od 17 stycznia do 28 grudnia 2017 roku w związku kontrolą procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych, prokurator podejmie decyzję o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych – podano w komunikacie.
Słowa kluczowe: PKN Orlen, zatrzymanie

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu