Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Pozbycie się stacji Optima może być ceną fuzji

e-petrol.pl
2019-02-12 / 09:54
Pozbycie się stacji Optima może być ceną fuzji

Analitycy z firmy IHS Markit uważają, że ryzyko zablokowania fuzji Orlenu i Lotosu przez Komisję Europejską jest niewielkie, Ich zdaniem kosztem, jaki Orlen będzie musiał ponieść, to sprzedaż części stacji paliw, na przykład należącej do Lotosu ekonomicznej marki Optima.

Wnioski z raportu IHS Markit przedstawia dziś „Dziennik Gazeta Prawna”. Według amerykańskiej firmy fuzja Orlenu i Lotosu się wydarzy, jednak spółki będą musiały pozbyć się części stacji paliw na polskim rynku. Przykładowym warunkiem może być sprzedaż stacji pod marką Lotos Optima, którą gdański koncern rozwijał we wcześniejszych latach - uważa IHS. Pod nazwą Optima funkcjonuje obecnie ok. 200 stacji, a pozbycie się właśnie takiej liczby pozwoliłoby Lotosowi i Orlenowi obniżyć wskaźnik koncentracji rynkowej do bezpiecznych poziomów.

Orlen zapowiadał, że liczy na to, że decyzja Komisji Europejskiej w sprawie fuzji z Lotosem zapadnie w pierwszej połowie 2019 r. W przypadku pozytywnej decyzji, proces łączenia obu firm ma być zakończony jeszcze w drugiej połowie roku.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu