Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

BP chce przejąć łącznie 4 stacje od spółki Tomsol

e-petrol.pl
2019-02-12 / 09:38
BP chce przejąć łącznie 4 stacje od spółki Tomsol

Polski oddział BP złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w spawie zgody na koncentrację polegającą na łącznie czterech stacji paliw spółki Tomsol z siedzibą w Koszalinie.

Jak poinformowała agencję ISBnews Magdalena Kandefer-Kańtoch - rzecznik prasowy BP w Polsce wniosek UOKiK dotyczy jednej stacji Tomsol w Trawicy, która niezależnie nie podlegałaby takiemu zgłoszeniu. Firma BP wcześniej jednak kupiła trzy stacje od tej samej firmy i ze względu na to, że w krótkim czasie chce dokupić kolejną, UOKIK musi analizować te transakcje łącznie.

W UOKiK jest też realizowany etap postępowania w sprawie przejęcia przez BP Europe części mienia spółek Arge Paliwa i Arge Nieruchomości, czyli sieci stacji paliw działającej na południu Polski. W tym przypadku chodzi o 18 stacji paliw oraz kilka niezabudowanych nieruchomości pod budowę stacji, zlokalizowanych głównie w Krakowie i województwie małopolskim.
Słowa kluczowe: BP, Tomsol, zgoda UOKiK

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu