Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Obowiązkowy split payment?

e-petrol.pl
2019-01-29 / 09:52
Obowiązkowy split payment?

Jak podaje ‘’Puls Biznesu’’ Komisja Europejska jest bliska wydania polskiemu rządowi zgody na objęcie od marca podzieloną płatnością VAT wybranych towarów.

Jak czytamy w dzienniku, Bruksela opracowała i przedstawiła projekt swojej decyzji w sprawie objęcia 152 grup towarowych tzw. split payment, czyli podzieloną płatnością VAT. O zgodę na taki ruch wiosną 2018 r. wystąpiło polskie Ministerstwo Finansów. Wszystko wskazuje na to, że Komisja Europejska pozwoli, aby obowiązkowy split payment mógł obowiązywać w Polsce od 1 marca 2019 r. do końca lutego 2022 r.  

Za zgodą Komisji Europejskiej Polska mogłaby wprowadzić split payment na następujące towary: wyroby ze stali, metale szlachetne, metale kolorowe, odpady, złom, surowce wtórne, elektronikę (procesory, smartfony, telefony, tablety, notebooki, laptopy, konsole do gier, tusze, tonery, twarde dyski), paliwo do samochodów, oleje opałowe i smarowe, prawa do emisji CO2, roboty budowlane, węgiel, handel częściami do samochodów i motocykli.

Na razie split payment obowiązuje w Polsce od 1 lipca 2018 r., ale na zasadzie dobrowolności.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu