Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Opary pod kontrolą

e-petrol.pl
2019-01-15 / 09:45
Opary pod kontrolą

PKN Orlen poinformował, że dzięki instalacjom hermetycznego nalewu produktów, w tym paliw, terminal kolejowy w Płocku uzyskał 100-krotnie niższe parametry emisji niż przewidują to unijne normy.

Hermetyzacja na terminalu kolejowym płockiego koncernu to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań, gwarantujących oczyszczenie oparów - poinformowała spółka.

Kierownik terminala kolejowego PKN Orlen w Płocku Tomasz Richert wyjaśnia, że podczas napełniania cysterny np. benzyną, produkt wypycha z niej mieszaninę powietrza i oparów węglowodorów, natomiast dzięki zastosowaniu hermetyzacji, w trakcie nalewu opary nie wydostają się do atmosfery, tylko rurociągiem oparowym kierowane są do zbiornika buforowego. Decyzja o modernizacji instalacji i budowie nowej instalacji VRU była podyktowana względami środowiskowymi i dbałością o jakość powietrza w Płocku.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu