Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Gorsza jakość paliw na stacjach w 2018 r.

e-petrol.pl
2019-01-11 / 09:52
Gorsza jakość paliw na stacjach w 2018 r.

W okresie od 9 stycznia do 31 grudnia 2018 r. Inspekcja Handlowa na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadziła na polskich stacjach 1521 kontroli jakości sprzedawanego paliwa. Nieprawidłowości wykryto na 60 stacjach.

W 2018 roku nie dość, że paliwo drożało, to jednocześnie spadła jego jakość. Wyniki Inspekcji Handlowej pokazały, że odsetek oferowanego kierowcom paliwa, które nie spełniało określonych prawem norm, wyniósł 3,94 proc. Wyniki są gorsze, niż w 2017 r., kiedy tylko 2,34 proc. próbek pobranych ze stacji wykazało nieprawidłowości jakościowe.

Z raportu wynika, że problem jakościowy dotyczy tylko stacji benzynowych, bowiem kontrole przeprowadzone w 2018 r. w hurtowniach paliw, a także przedsiębiorstwach wytwarzających paliwa oraz magazynujących je nie wykryły ani jednej nieprawidłowości.

Najlepiej w badaniu jakościowym wypadły woj. podkarpackie i warmińsko-mazurskie, gdzie nie wykryto żadnej nieprawidłowości. Najgorsza sytuacja była w woj. kujawsko-pomorskim, gdzie odstępstwa od norm stwierdzono w 11,8 proc. próbek paliwa oraz w woj. zachodniopomorskim, gdzie zastrzeżenia dotyczyły 10,6 proc. próbek.   

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu