Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Produkowali komponent i podrabiali paliwo

e-petrol.pl
2019-01-04 / 09:40
Produkowali komponent i podrabiali paliwo

Jak poinformowała Straż Graniczna jej funkcjonariusze z Kłodzka we współpracy z Krajową Administracją Skarbową zlikwidowali nielegalną linię produkcji wypełniacza oleju opałowego od miesięcy intensywnie zanieczyszczającą grunt i powietrze w powiecie kłodzkim. Podano, że zatrzymano 5 osób i zabezpieczono mienie warte ponad 3 mln zł.

Funkcjonariusze SG i KAS otrzymali informacje od mieszkańców powiatu, że z zakładu, który oficjalnie zajmował się sprzedażą paliw, wydobywał się nieznośny chemiczny odór, dym oraz woń cieczy ropopochodnych ze studzienek kanalizacyjnych.

Na miejscu ujawniono kompletną linię produkcyjną, służącą wytwarzaniu wypełniaczy oleju opałowego z przetapianych na miejscu odpadów z tworzyw sztucznych. Zabezpieczono też niemal 50 tys. litrów produktów ropopochodnych. Wokół zakładu i na jego terenie unosiły się opary drażniące oczy oraz układ oddechowy. Przestępcy mieszali wytworzony nielegalnie produkt ropopochodny z legalnie kupowanym paliwem, a uzyskiwaną mieszankę sprzedawali oszukując klientów na wartości i jakości paliwa

Zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności. Postępowanie w sprawie prowadzą funkcjonariusze celno-skarbowi oraz Prokuratura Rejonowa w Kłodzku.
Słowa kluczowe: nielegalne paliwo, zatrzymanie

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu