Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

PERN prognozuje rekordowe obroty

e-petrol.pl
2018-12-07 / 09:34
PERN prognozuje rekordowe obroty

Koniunktura na rynku paliw trwa i jej beneficjentem jest m.in. państwowa spółka PERN, która zajmuje się przesyłem i magazynowaniem paliw. W tym roku wolumen obrotu może sięgnąć 14 mln m sześc.

Spółce sprzyjają przepisy, które ograniczyły szarą strefę w paliwach, a także wzrost gospodarczy, który wiąże się z większym zużyciem paliw. Zarząd PERN zakłada, że w 2018 r. pobity zostanie wolumenowy rekord i obrót sięgnie 14 mln m sześc. Efektem tak dużych obrotów są także zyski, które spółka przeznacza na inwestycje.  

W planach jest m.in. rozbudowa gdańskiego Terminala Naftowego i budowa drugiej nitki ropociągu pomorskiego, od Morza Bałtyckiego do centrum Polski.
Prezes PERN Igor Wasilewski podczas spotkania z dziennikarzami powiedział, że w tym roku z baz PERN wydano około 10 proc. paliw więcej niż w zeszłym roku.
 
„Gazeta Wyborcza” zwraca jednak uwagę na pewną rozbieżność, bowiem według danych Ministerstwa Finansów opracowanych przez Polską Organizację Przemysłu i Handlu Naftowego w ciągu trzech pierwszych kwartałów tego roku oficjalna sprzedaż głównych paliw zwiększyła się tylko o 3 proc., licząc rok do roku.   

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu