Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Mobilne laboratoria dla skarbówki od Orlenu

e-petrol.pl
2018-11-08 / 09:50
Mobilne laboratoria dla skarbówki od Orlenu

PKN Orlen poinformował, że spółka przekazała na rzecz Krajowej Administracji Skarbowej trzy specjalistyczne samochody wyposażone w sprzęt laboratoryjny. Mobilne laboratoria umożliwiają szybkie określenie składu ciekłych wyrobów energetycznych, w tym paliw wwożonych do kraju oraz transportowanych na terenie Polski.

Daniel Obajtek, prezes Orlenu podczas wspólnej konferencji skarbowej z Krajową Administracją Skarbową (KAS) powiedział, że koncern wspiera administrację rządową poprzez intensyfikację działań na rzecz ograniczenia szarej strefy. Obajtek podkreślił, że liczy na to, iż sprzęt ułatwi „dalsze ograniczanie nieprawidłowości rynkowych, a także pozwoli usankcjonować jak najwyższe normy na polskim rynku obrotu paliwami”.

Szef KAS Marian Banaś zaznaczył, że przekazane KAS mobilne laboratoria, przyczynią się do lepszego uszczelniania systemu podatkowego i dodał, że luka podatkowa w paliwach wynosi 14 proc., zatem jest jeszcze spory obszar pracy.

W 2017 roku PKN Orlen przekazał KAS dwa pojazdy tego typu. Łącznie z samochodami, które KAS otrzyma w listopadzie br. będzie to już siedem specjalistycznych pojazdów.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu