Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Diesel droższy w hurcie niż w detalu

e-petrol.pl
2018-10-11 / 09:52
Diesel droższy w hurcie niż w detalu

Na łamach "Rzeczpospolitej" pojawia się dzisiaj analiza hurtowych i detalicznych cen oleju napędowego, z której wynika że ceny zakupu litra paliwa na stacji są niższe niż na rynku hurtowym.

Gazeta cytuje Jakuba Boguckiego , analityka rynku paliw e-petrol.pl, który oceniając taką sytuację mówi: "Paliwa kupowane w hurcie, często są istotnie tańsze niż wynikałoby to z oficjalnego cennika. To efekt stosowania przez sprzedawców licznych upustów dla stałych, bądź dużych klientów, czy też innego rodzaju rabatów wynikających ze spełnienia przez nich określonych warunków". Także przedstawiciele koncernów paliwowych odpowiadają "Rzeczpospolitej" w podobnym duchu, wskazując, że ceny hurtowe mają charakter referencyjny, a nie transakcyjny.

Dodatkowym elementem wpływającym na rynkową sytuację jest zaostrzanie się walki konkurencyjnej, która powoduje zmniejszenie marż. "Rz" przypomina w tym kontekście wypowiedź prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka, w myśl której konieczne jest zwiększanie sprzedaży i mniejsze obciążenie kosztami konsumentów, co mogłoby tłumaczyć utrzymywanie się stosunkowo niskich cen na stacjach.

Więcej na ten temat dzisiaj na łamach "Rzeczpospolitej".
Słowa kluczowe: ceny paliw, Grupa Lotos, PKN Orlen

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu