Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Terminal w Gdańsku znacznie się powiększy – ogłoszono przetarg na rozbudowę

e-petrol.pl
2018-10-10 / 09:53
Terminal w Gdańsku znacznie się powiększy – ogłoszono przetarg na rozbudowę

Obecnie w Terminalu Naftowym w Gdańsku funkcjonuje 6 magazynów na ropę o łącznej pojemności 375 tys. m sześc. Planowana rozbudowa o 5 zbiorników ma sprawić, że terminal zwiększy pojemność o niespełna 400 tys. sześć.

PERN w ogłoszeniu na platformie zakupowej podał, że zamierza wybudować trzy zbiorniki o pojemności 100 tys. m sześc. każdy oraz 2 zbiorniki o pojemności 45 tys. sześc. każdy. Wybrany wykonawca zlecenia zajmie się także rozbudową instalacji technologicznych ropy naftowej, sieci elektrycznej, sieci wodnych i pianowych, sieci sanitarnych, dróg oraz systemów automatyki.

Planowany termin wykonania inwestycji to 21 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli na przełomie sierpnia i września 2020 r.

PERN w komunikacie na stronie przypomniał także, że obecnie w bazie surowcowej w Gdańsku trwa już budowa dwóch zbiorników na ropę o pojemności 100 tys. sześc. każdy. Planowany termin zakończenia budowy przypada na kwiecień 2020 roku.
Słowa kluczowe: Naftoport, PERN, rozbudowa

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu