Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Lotos skomentował umowę z Rosnieftem

e-petrol.pl
2018-08-10 / 09:45
Lotos skomentował umowę z Rosnieftem

W trakcie konferencji prasowej poświęconej wynikom kwartalnym Grupy Lotos wiceprezes ds. produkcji i handlu spółki, Jarosław Kawula na temat kontraktu z Rosnieftem powiedział, że firma nie zamyka się na żadne kierunki dostaw surowca.

2 sierpnia Rosnieft poinformował, że na mocy zawartej umowy z Lotosem , do końca 2020 r. dostarczy polskiej spółce od 6,4 do 12,6 mln ton ropy. Kawula pytany wczoraj o umowę na dostawy ropy z Rosnieftem powiedział, że spółka nigdy nie deklarowała minimalnego bądź oczekiwanego poziomu wykorzystania określonych surowców.

Wiceprezes dodał, że po I połowie 2018 r. udział w portfelu dostaw Lotosu rodzajów ropy naftowej innej niż Rebco wynosi prawie 37 proc. Rebco (Russian Export Blend Crude Oil), znane też jako Ural to mieszanina rosyjskiej ropy z różnych złóż, głównie w Zachodniej Syberii i na Uralu.
Słowa kluczowe: dostawy ropy, Grup Lotos, Rosnieft

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu