Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Zatrzymani za przestępstwa podatkowe na rynku paliw płynnych

e-petrol.pl
2018-06-13 / 09:55
Zatrzymani za przestępstwa podatkowe na rynku paliw płynnych

CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bielsku Białej zatrzymało podejrzanych o przestępstwa podatkowe na rynku paliw płynnych. Straty Skarbu Państwa są szacowane na 13 mln zł.

Policjanci z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bielsku Białej, od kilku miesięcy prowadzili śledztwo w związku z podejrzeniem uszczuplenia należności podatkowych w obrocie paliwami płynnymi. Ustalono, że grupa przestępcza uszczuplała należności publicznoprawne w podatku VAT, akcyzie i opłacie paliwowej w obrocie olejem napędowym. Efektem działań policjantów było zatrzymanie 5 osób, które są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna o kierowanie tą grupą. Podczas zatrzymania, jeden z podejrzanych, chcąc uniknąć zatrzymania, schował się w piwnicy.

Zdaniem funkcjonariuszy CBŚP grupa dostarczała na stacje benzynowe paliwo niewiadomego pochodzenia. Firmy, które pośredniczyły w procederze poprzez wystawianie fałszywych dokumentów, w rzeczywistości nie prowadziły działalności gospodarczej, a paliwo pochodziło z innych źródeł niż udokumentowane. 

Na wniosek prokuratora wobec 3 podejrzanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie, wobec 2 pozostałych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Targi Paliwowe

Innowacyjne urządz

Innowacyjne urządzenie na stoisku firmy Infolab

Infolab pojawi się na Targach z Tachokioskiem. TachoKiosk to niewielkich rozmiarów inno ...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu