Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Orlen zainwestuje w petrochemię

e-petrol.pl
2018-06-12 / 13:27
Orlen zainwestuje w petrochemię

PKN Orlen poinformował w komunikacie, że zarząd spółki zatwierdził program rozwoju petrochemii do 2023 roku, który stanowić będzie podstawę do aktualizacji strategii spółki w obszarze rozwoju aktywów petrochemicznych. Budżet programu szacowany jest na ok. 8,3 mld zł.

Budżet niezbędny dla realizacji inwestycji wchodzących w skład programu rozwoju w kwocie ok. 8,3 mld PLN zostanie zabezpieczony w przygotowywanym przez spółkę średnioterminowym planie finansowym. Szacowany roczny wzrost EBITDA Orlenu po zakończeniu inwestycji może wynieść ok. 1,5 mld zł. Koncern oczekuje zwrotu z inwestycji w ciągu 5-6 lat.

Zatwierdzony dzisiaj program rozwoju petrochemii Orlenu zakłada realizację trzech kluczowych inwestycji: budowę kompleksu pochodnych aromatów, rozbudowę kompleksu olefin oraz rozbudowę zdolności produkcyjnych fenolu.
Słowa kluczowe: inwestycje, Petrochemia, PKN Orlen

Targi Paliwowe

Innowacyjne urządz

Innowacyjne urządzenie na stoisku firmy Infolab

Infolab pojawi się na Targach z Tachokioskiem. TachoKiosk to niewielkich rozmiarów inno ...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu