Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

PKN Orlen ruszył na pomoc bankowi

e-petrol.pl
2018-05-17 / 09:56
PKN Orlen ruszył na pomoc bankowi

BOŚ Bank i PKN Orlen podpisały list intencyjny w sprawie wspólnych przedsięwzięć ekologicznych - w ten sposób koncern paliwowy przyszedł z bratnią pomocą państwowemu bankowi, który ma kłopoty ze sprzedażą ostatniej emisji akcji.

W liście intencyjnym Orlen deklaruje, że obejmie 2,5 mln akcji banku. W komunikacie czytamy, że „planowane w przyszłości wspólne działania, na bazie posiadanych przez strony unikatowych na rynku kompetencji, mają na celu stymulowanie rozwoju proekologicznych przedsięwzięć związanych zarówno z podnoszeniem standardu ochrony środowiska jak i inwestycji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej”. Orlen na akcje banku wyda 25 mln zł.  Obecnie na liście znaczących akcjonariuszy BOŚ, który od 2016 r. znajduje się w procesie naprawczym, są wyłącznie podmioty państwowe: NFOŚiGW (52,4 proc. głosów), Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw należący do PFR (9,54 proc.), Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych (6,8 proc).
Słowa kluczowe: BOŚ Bank, PKN Orlen


Gdzie najczęściej myjesz samochód?

myjnia automatyczna
myjnia bezdotykowa
myjnia ręczna
samodzielne mycie
Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.