Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Unimot ze stratą

e-petrol.pl
2018-05-16 / 09:43
Unimot ze stratą

Grupa Unimot osiągnęła wyższe przychody ze sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem 2017 r., ale jednocześnie zanotowała niższą rentowność – wynika z opublikowanego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2018 r.

Grupa Unimot podała, że w I kwartale 2018 r. osiągnęła przychody ogółem na poziomie 677 mln zł, w porównaniu do 666 mln zł w analogicznym okresie 2017 r. Wzrost przychodów o 1,8 proc. r/r nastąpił głównie dzięki wzrostowi hurtowej sprzedaży oleju napędowego, energii elektrycznej i gazu ziemnego. Grupa zanotowała wynik  EBITDA na poziomie 0,8 mln zł oraz stratę netto w wysokości 1,9 mln zł, wobec zysku netto w 7,9 mln zł za I kwartał 2017 r.
 
- Pierwszy kwartał bieżącego roku był dla nas bardzo wymagający, głównie ze względu na otoczenie rynkowe naszego wiodącego biznesu, czyli sprzedaży oleju napędowego – twierdzi Maciej Szozda, Prezes Zarządu Unimot S.A. – Pragnę pokreślić, że mimo tej niekorzystnej sytuacji, w omawianym okresie Unimot zwiększył sprzedaż oleju napędowego o 18,8 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Koszty związane z obsługą tej sprzedaży były jednak znaczne wyższe niż w ubiegłym roku, ponieważ wzrosły m.in. koszty magazynowania zapasu obowiązkowego, koszty realizacji Narodowego Celu Wskaźnikowego oraz inwestycje w nowe projekty, tj. rozwój sieci AVIA i Tankuj24 - wyjaśnia Maciej Szozda.

Unimot dodał, że na wyniki Grupy istotny wpływ miała (o charakterze księgowym, a nie gotówkowym) niższa o 7,7 mln zł wycena zapasu obowiązkowego oleju napędowego, spowodowana istotną zmianą różnicy pomiędzy natychmiastowymi a terminowymi cenami oleju napędowego.


Gdzie najczęściej myjesz samochód?

myjnia automatyczna
myjnia bezdotykowa
myjnia ręczna
samodzielne mycie
Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.