Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Unimot ze stratą

e-petrol.pl
2018-05-16 / 09:43
Unimot ze stratą

Grupa Unimot osiągnęła wyższe przychody ze sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem 2017 r., ale jednocześnie zanotowała niższą rentowność – wynika z opublikowanego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2018 r.

Grupa Unimot podała, że w I kwartale 2018 r. osiągnęła przychody ogółem na poziomie 677 mln zł, w porównaniu do 666 mln zł w analogicznym okresie 2017 r. Wzrost przychodów o 1,8 proc. r/r nastąpił głównie dzięki wzrostowi hurtowej sprzedaży oleju napędowego, energii elektrycznej i gazu ziemnego. Grupa zanotowała wynik  EBITDA na poziomie 0,8 mln zł oraz stratę netto w wysokości 1,9 mln zł, wobec zysku netto w 7,9 mln zł za I kwartał 2017 r.
 
- Pierwszy kwartał bieżącego roku był dla nas bardzo wymagający, głównie ze względu na otoczenie rynkowe naszego wiodącego biznesu, czyli sprzedaży oleju napędowego – twierdzi Maciej Szozda, Prezes Zarządu Unimot S.A. – Pragnę pokreślić, że mimo tej niekorzystnej sytuacji, w omawianym okresie Unimot zwiększył sprzedaż oleju napędowego o 18,8 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Koszty związane z obsługą tej sprzedaży były jednak znaczne wyższe niż w ubiegłym roku, ponieważ wzrosły m.in. koszty magazynowania zapasu obowiązkowego, koszty realizacji Narodowego Celu Wskaźnikowego oraz inwestycje w nowe projekty, tj. rozwój sieci AVIA i Tankuj24 - wyjaśnia Maciej Szozda.

Unimot dodał, że na wyniki Grupy istotny wpływ miała (o charakterze księgowym, a nie gotówkowym) niższa o 7,7 mln zł wycena zapasu obowiązkowego oleju napędowego, spowodowana istotną zmianą różnicy pomiędzy natychmiastowymi a terminowymi cenami oleju napędowego.

Targi Paliwowe

Maciejewski Inwesty

Maciejewski Inwestycje Kreatywne Sp. z o.o. po raz drugi na Targach

Generacja M to marka, która została stworzona z myślą o ludziach mobilnych, korzystaj ...

Kantor wymiany walu

Kantor wymiany walut na stacji paliw lub przy myjni

W tym roku na targach na stoisku firmy SULTOF znanej z szerokiej  oferty myjni, odkur ...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu