Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Rafineria będzie płaciła podatki w Gdańsku

e-petrol.pl
2018-04-17 / 09:51
Rafineria będzie płaciła podatki w Gdańsku

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapewnił, że w momencie połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos, gdańska rafineria zostanie wydzielona jako przedsiębiorstwo w strukturach grupy i będzie odprowadzać podatek CIT lokalnie.

Przypomnijmy, PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały 27 lutego list intencyjny ws. przejęcia przez płocki koncern kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos w drodze nabycia bezpośrednio lub pośrednio minimum 53 proc. akcji Grupy Lotos.  Po tej informacji Sejmik woj. pomorskiego oraz Rada Miasta Gdańska zaapelowały do rządu o wstrzymanie prac zmierzających do konsolidacji rynku paliw płynnych w Polsce, obawiając się, że przejęcie kontroli nad Lotosem przez Orlen będzie miało poważne negatywne znaczenie dla gospodarki Pomorza.

Wczoraj w Gdańsku Krzysztof Tchórzewski zapewnił dziennikarzy i pomorską radną PiS, Annę Gwiazdę, że połączenie Orlenu i Lotosu nie może oznaczać strat dla Gdańska. Przyznał jednak, że nie wie, co może stać się z pozostałymi spółkami Grupy.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.