Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Czy stacje zyskały na niedzielach z zakazem handlu?

e-petrol.pl
2018-04-16 / 09:48
Czy stacje zyskały na niedzielach z zakazem handlu?

Z analizy firmy Proxi.cloud wynika, że 43,4 proc. młodych konsumentów odwiedziło stacje paliw w dniu z zakazem sprzedaży (18.03), a 56,6 proc. – w kolejną, ale handlową niedzielę (25.03).

Zdaniem ekspertów z Proxi.cloud, stacje paliw nie mogą liczyć na zwielokrotnienie zysków w związku z wprowadzeniem ustawy, bowiem miejsca te oferują dość wąski asortyment i nie mogą go specjalnie uatrakcyjnić z uwagi na zbyt małą powierzchnię sprzedażową. Z danych wynika, że w niedzielę z zakazem handlu ruch na stacjach benzynowych był mniejszy, ale na zachowania zakupowe klientów mogła mieć wpływ pogoda. W obie badane niedziele nie skłaniała ona bowiem konsumentów do wyjścia z domu. Sebastian Starzyński, prezes Instytutu Badawczego ABR SESTA uważa jednak, że gdy zacznie się lato, zdecydowanie więcej osób będzie wyjeżdżało w dłuższe trasy i zatrzymywało się na stacjach.    

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.