Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Paliwo Efecta zamiast EuroSuper95 i Ekodiesel Ultra

e-petrol.pl
2018-04-12 / 08:56
Paliwo Efecta zamiast EuroSuper95 i Ekodiesel Ultra

Od środy na stacjach PKN Orlen kierowcy tankują uszlachetnione paliwa Efecta 95 i Efecta Diesel w miejsce EuroSuper95 i Ekodiesel Ultra, podała spółka. Cechą wyróżniającą nowe paliwa jest redukcja emisji tlenków azotu, cząstek stałych i CO2.

W komunikacie spółka podała, że lepsze właściwości czyszczące i redukcja emisji, to potwierdzone niezależnymi testami atrybuty nowych paliw Efecta 95 i Efecta Diesel. Czyszcząc silnik, paliwa Efecta dbają o jego żywotność i wydajność. Od wczoraj są one dostępne w całej sieci koncernu, zastępując dotychczasowe EuroSuper95 i Ekodiesel Ultra.

Zbigniew Leszczyński. członek zarządu ds. sprzedaży PKN Orlen, podczas konferencji prasowej powiedział, że paliwa nowej generacji, które można tankować już w całej sieci Orlen, odznaczają się lepszymi właściwościami czyszczącymi i mniejszą emisją. Cytowany w komunikacie prezes Daniel Obajtek powiedział, że dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii, rafinerii udało się stworzyć produkty, które plasują Orlen w europejskiej czołówce wytwórców paliw.

Z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika, że PKN Orlen miał na koniec ub.r. 1 776 stacji paliw (wobec 6 643 stacji ogółem w Polsce).
Słowa kluczowe: Efecta, nowe paliwo, PKN Orlen

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.