Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Konsolidacja Orlenu i Lotosu zwiększy bezpieczeństwo energetyczne

e-petrol.pl
2018-03-14 / 09:56
Konsolidacja Orlenu i Lotosu zwiększy bezpieczeństwo energetyczne

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek uważa, że efektem konsolidacji Orlenu i Lotosu będzie podmiot z międzynarodowym potencjałem, wzmacniający bezpieczeństwo Polski. Jego giełdowa wartość mogłaby przekroczyć nawet 50 mld zł.

Zdaniem Obajtka konsolidacja Orlenu i Lotosu oznacza, że powstanie jeszcze bardziej efektywny podmiot, który łatwiej sprosta wyzwaniom, jakie stoją przed polską branżą naftową, ale także zapewni stabilność na międzynarodowym rynku.

Dziennik Gazeta Prawna zwraca uwagę, że operacja przejmowania przez Orlen kontroli nad Lotosem wymaga zmiany statutu gdańskiej spółki, czego dokonać może jedynie walne zgromadzenie akcjonariuszy, a próg głosów za przyjęciem stosownej uchwały to 80 proc.

Ministerstwo Energii rozważa koncepcję pełnego połączenia Grupy Lotos i PKN Orlen. Może to oznaczać, że Lotos, jako spółka w Gdańsku, nie zachowałaby swojej podmiotowości. PSL chce, aby fuzją zajął się Sejm.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.