Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Czy Orlen wejdzie w atom?

e-petrol.pl
2018-02-12 / 09:52
Czy Orlen wejdzie w atom?

PKN Orlen pod kierownictwem Wojciech Jasińskiego sprawdzał możliwości zaangażowania się w energetykę jądrową. Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział, że oczekuje w tej sprawie ciągłości działań.

Minister Krzysztof Tchórzewski powiedział, że zarząd pod kierownictwem prezesa Jasińskiego zainteresował się energetyką jądrową i prowadził rozmowy ze spółkami energetycznymi, co do objęcia udziałów w spółce celowej PGE EJ1. Zakres kapitałowego wejścia miał być określony po zbadaniu sytuacji spółki. Tchórzewski zapowiedział, że ma nadzieję, iż pod rządami nowego prezesa ciągłość działań w tym zakresie będzie zachowana.

PGE EJ1 odpowiada za bezpośrednie przygotowanie i realizację procesu inwestycyjnego budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. W przyszłości ma pełnić funkcję operatora elektrowni. Obecnie 70 proc. udziałów w PGE EJ1 ma PGE, a po 10 proc. Enea, KGHM i Tauron.


Na której stacji najbardziej smakuje ci kawa?

BP
Circle K
Lotos
Lukoil
Moya
Muszkieterowie
Orlen
Shell
Total
na innej niż wymienione powyżej
nie piję kawy na stacji benzynowej
Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.