Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Pechowe pierwsze zlecenie

e-petrol.pl/ zdj. lubuskie.kas.gov.pl
2017-12-06 / 09:50
Pechowe pierwsze zlecenie

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali niedaleko dawnego przejścia granicznego Zasieki-Forst ciężarówkę z 30 tys. litrów oleju opałowego bez zgłoszenia w systemie SENT. Okazało się, że było to pierwsze zlecenie, jakie w nowej firmie przyjął 36-letni kierowca.

Transport 30 tysięcy litrów oleju opałowego w 26 pojemnikach typu mauser jechał z Berlina, a krajem docelowym miała być Łotwa. Kontrola wykazała, że kierujący nie zgłosił ładunku w systemie SENT. Do tego granicę przekraczał przez most na Nysie Łużyckiej, na którym ruch ciężarówek jest zakazany.

Według ustaleń KAS kierowca pracował w firmie transportowej od września, ale dopiero 30 listopada dostał pierwsze zlecenie. Kluczyki do pojazdu czekającego w Berlinie miał odebrać na jednej ze stacji benzynowych. Ciężarówka wraz z ładunkiem została zatrzymana do dalszego postępowania, a wobec kierowcy i właściciela firmy transportowej wszczęto postępowanie karno-skarbowe. 

Kilka dni wcześniej lubuska KAS mogła się też pochwalić zatrzymaniem nielegalnej dystrybucji oleju napędowego. Wspólnie z Policją funkcjonariusze lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie przeprowadzili kontrolę na jednej z myjni samochodowych w powiecie sulęcińskim. Znaleźli się tam w momencie kiedy zlewany był olej napędowy, a na terenie posesji znaleziono pojemniki typu mauzer wypełnione dieslem, dystrybutor wraz z pistoletem do nalewania paliw oraz przenośną pompę elektryczną. 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.