Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Unilever testuje LNG w transporcie

e-petrol.pl
2017-11-13 / 09:50
Unilever testuje LNG w transporcie

Ciężarówki Iveco Stralis NP mogą niedługo stać się realną alternatywą do pojazdów ciężarowych napędzanych silnikami diesla.

Unilever wspólnie z partnerami dokonał testów ekologicznej ciężarówki Iveco Stralis NP. Spółka podała w komunikacie prasowym, że to auto ciężarowe zasilane skroplonym gazem ziemnym (LNG) wykazało w testach firmy LINK swój potencjał w redukcji emisji spalin i ograniczenia kosztów eksploatacji, w porównaniu z typowym silnikiem Diesla.

Testowana ciężarówka  Stralis NATURAL POWER udostępniona został przez Iveco Poland, a dostawy LNG zabezpieczył Cryogas. Celem testu było sprawdzenie walorów eksploatacyjnych Iveco Stralis NP, pierwszego ciągnika w Europie na skroplony gaz ziemny do operowania na trasach międzynarodowych.

Auto  pokonało ponad 10.000 kilometrów, zaś między pojedynczymi tankowaniami – nie mniej niż 1.000 kilometrów. Średnia masa ładunków wyniosła 18,9 tony. Na przejechanie 100 kilometrów Iveco Stralis NP potrzebował  średnio 23,6 kg LNG, gdzie analogiczny pojazd z silnikiem Diesla i zbliżonym ładunku zużywał 27,7 l ON. Taki wynik oznacza redukcję emisji CO2 o 11 proc. (z 0,73 kg do 0,65 kg na kilometr).

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.