Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Ekologiczne rozwiązania kosztują

e-petrol.pl
2017-11-13 / 09:48
Ekologiczne rozwiązania kosztują

Koncern PKN Orlen poinformował, że zakończył 7-letni program przedsięwzięć ekologiczno-energetycznych w rafinerii w Płocku. Inwestycje pochłonęły ponad 1,4 mld zł.

Przekazanie do eksploatacji turbozespołu parowego TG7 o mocy elektrycznej 70 MWe było ostatnim etapem programu wdrażania ekologicznych rozwiązań w rafinerii w Płocku. Dzięki tej inwestycji możliwe jest zwiększenie mocy wytwarzania ciepła i energii elektrycznej oraz zmniejszenie o ponad 90 proc. emisji związków dwutlenku siarki, tlenków azotu i pyłu z zakładowej elektrociepłowni.

Program inwestycji ekologiczno-energetycznych w Płocku Orlen rozpoczął w 2010 r. od budowy najnowocześniejszego kotła parowego wykorzystywanego w energetyce przemysłowej o mocy 300 MWt. W planach Orlenu na dalsze lata jest modernizacja obecnie eksploatowanych turbozespołów, systemu elektroenergetycznego oraz dalsze prace nad poprawą efektywności energetycznej wytwarzania i dystrybucji ciepła oraz energii elektrycznej.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.