Rozmowy na temat zbliżającej się prezydencji Polski w Radzie UE
2024-12-12 09:45 | e-petrol.plPolska przygotowuje się do prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w 2025 r. W tym celu Paulina Hennig-Kloska, Minister Klimatu i Środowiska spotkała się w Brukseli z komisarzami odpowiedzialnymi za kwestie energii i klimatu.
Resort w komunikacie podał, że w trakcie spotkania z Wopke Hoekstrą, unijnym komisarzem ds. klimatu, zeroemisyjności i czystego wzrostu, poruszono m.in. kwestie technologii dekarbonizacyjnych dla unijnego przemysłu i ich roli w realizacji unijnych celów klimatycznych.
W rozmowie z Jessiką Roswall, komisarzem ds. środowiska, odporności wodnej, konkurencyjnej gospodarki o obiegu zamkniętym, szefowa resortu klimatu i środowiska podkreślała potrzebę przeciwdziałania dezinformacji klimatycznej.
Głównym tematem spotkania z Danem Jørgensenem, komisarzem ds. energii i mieszkalnictwa była natomiast kwestia bezpieczeństwa energetycznego i eliminacja rosyjskich paliw kopalnych z rynku energetycznego UE.
Więcej w kategorii
Poczta Polska może przejąć automaty paczkowe od Orlenu
Poczta Polska, która na rynku kurierskim jest graczem drugoligowym, wyraziła zainteresowanie przejęciem maszyn paczkowych należących do Grupy Orlen.
2025-01-14 09:54 | Z kraju
Naftoport przeładował blisko 39 milionów ton ropy i paliw
Terminal należący do Grupy PERN, osiągnął w 2024 roku rekordowe wyniki w zakresie przeładunków ropy naftowej oraz paliw płynnych.
2025-01-14 09:52 | Z kraju
Napad na stację paliw w Kudowie-Zdroju – poszukiwania sprawcy trwają
W nocy z 9 na 10 stycznia 2025 roku doszło do napadu na stację paliw w Kudowie-Zdroju, tuż przy polsko-czeskiej granicy.
2025-01-13 09:48 | Z kraju
Orlen zapowiada sprzedaż Polska Press i zmiany w Orlen Paczka
Prezes PKN Orlen, Ireneusz Fąfara, ogłosił, że proces sprzedaży Polska Press może rozpocząć się w czerwcu lub lipcu 2025 roku.
2025-01-13 09:43 | Z kraju
Polecamy
Tankowce objęte nowymi amerykańskimi sankcjami nie były w stanie rozładować ropy
Zaledwie kilka dni po ogłoszeniu przez USA sankcji wobec rosyjskiego przemysłu naftowego dziesiątki tankowców mają problemy z rozładunkiem w różnych portach świata – donoszą agencje informacyjne.
2025-01-14 / 09:56 | Ze świata
Spadek rejestracji elektryków i kontrowersje wokół dopłat
Po raz pierwszy w historii polskiego rynku motoryzacyjnego zanotowano spadek rejestracji samochodów elektrycznych. W 2024 roku zarejestrowano o 3 proc. mniej nowych elektryków niż rok wcześniej, co stanowi pierwszy taki spadek w krótkiej historii elektromobilności w Polsce.
2025-01-14 / 09:53 | Elektromobilność
Raport - Polski Rynek Paliw 2023/2024
Rok 2023 rok na rynku paliwowym był lepszy od roku poprzedniego - sumaryczny popyt na paliwa płynne w Polsce zwiększył się o 6 proc., przy czym popyt benzyny, olej napędowy i LPG - wzrósł o 7 proc.
Pozostałe aktualności
Baza LPG w Kazaniu płonie po ukraińskich atakach
We wtorek wczesnym rankiem drony uderzyły w bazę gazu w Kazaniu, powodując zapalenie się zbiornika. Poinformowano, że nikt nie został ranny.
2025-01-14 / 15:02 | Rynek LPG
Chiny obawiają się przerw w dostawach rosyjskiej ropy
Chińskie koncerny naftowe i duże prywatne rafinerie poszukują ropy na Bliskim Wschodzie i w innych regionach, przygotowując się na ewentualne przerwy w imporcie surowców w związku z zaostrzeniem sankcji wobec Rosji i Iranu.
2025-01-14 / 15:01 | Ze świata
Sankcje podbijają koszty transportu
Światowi handlowcy już odnotowują wzrost stawek za fracht ropy w związku z amerykańskimi sankcjami wobec rosyjskiego przemysłu naftowego.
2025-01-14 / 15:00 | Ze świata
Waszyngton chce wycofania się SLB z Rosji
Władze amerykańskie żądają, aby firma świadcząca usługi naftowe SLB (były Schlumberger) całkowicie wycofała się z Federacji Rosyjskiej, podał dziennik „ The Financial Times”.
2025-01-14 / 14:59 | Ze świata
Baza Engels ponownie zaatakowana dronami
Skład ropy w Engels w obwodzie saratowskim, gdzie wczoraj udało się uporać z otwartym ogniem po ataku z 8 stycznia, ponownie został trafiony przez drony.
2025-01-14 / 09:57 | Ze Wschodu
Indie nie spodziewają się przerw w dostawach rosyjskiej ropy dopiero w marcu
Objęte sankcjami tankowce mogą rozładowywać ropę przez kolejne dwa miesiące i w tym czasie strona indyjska czeka, aż strona rosyjska opracuje na nowo sposób dostaw surowca.
2025-01-14 / 09:50 | Ze świata