MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Wzrosło zużycie paliw

Według danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) wynik konsumpcji wszystkich paliw płynnych po 9 miesiącach 2022 r. przewyższał dane z tego samego okresu ubiegłego roku o 5 proc. Zużycie paliw samochodowych wzrosło w tym czasie o 3 proc.

Wzrosło zużycie paliw
Jak podał POPiHN, dodatnia dynamika polskiej gospodarki, wojna w Ukrainie i wysokie ceny paliw były głównymi elementami stymulującymi rynek paliw płynnych w Polsce. Zwiększyła się też mobilność Polaków, a działania wojenne za naszą wschodnią granicą wymagały znacznych ilości paliw dla służb obsługujących uchodźców i dla dostaw militarnych. Na granicy zachodniej i południowej, ze względu na znaczne różnice cenowe, rosło zjawisko turystyki paliwowej. POPiHN podał, że w omawianym okresie 2022 r. popyt na paliwa w kraju został zaspokojony większą od ubiegłorocznej produkcją krajową, mocno uzupełnioną także wyższym importem.

Organizacja zaznaczyła, że w stosunku do I półrocza 2022 r. dynamika wzrostu popytu na paliwa spadła o 4 punkty procentowe. Przyczyniły się do tego słabsze wyniki konsumpcji w miesiącach wakacyjnych, wynikające z wysokich cen paliw na stacjach.

Z podanych przez organizację danych wynika, że zużycie trzech głównych gatunków paliw (benzyna, olej napędowy, LPG) po dziewięciu miesiącach 2022 r. wzrosło o 3 proc. rok do roku i wyniosło 25.615 tys. m sześc. 
Słowa kluczowe:
Zwiększ swoją widoczność i sprzedaż w międzynarodowej sieci UTA!
Pozostałe aktualności
TotalEnergies ma za sobą najlepszy rok

TotalEnergies ma za sobą najlepszy rok

Francuski koncern naftowy podwoił swój zysk netto w 2022 r. do rekordowego poziomu 36,2 mld USD i ogłosił wzrost dywidend i wykupu akcji po najlepszych rocznych wynikach firmy w historii. Spółka ma także gotowość do obniżenia cen paliw na francuskich stacjach.

Możliwe odbicie ropy do 100 USD za baryłkę w drugim półroczu

Możliwe odbicie ropy do 100 USD za baryłkę w drugim półroczu

Światowe ceny ropy mogą wzrosnąć do około 100 USD za baryłkę w drugiej połowie tego roku, ponieważ popyt w Chinach ożywia się, a podaż pozostaje ograniczona - powiedział w środę irański przedstawiciel OPEC, Afshin Javan.

Rosja rozważa jednorazowy podatek od dużych firm

Rosja rozważa jednorazowy podatek od dużych firm

Rosja zastanawia się nad wprowadzeniem jednorazowego, dobrowolnego podatku od nieoczekiwanych dochodów dużych przedsiębiorstw - poinformował w środę jeden z urzędników. U podłoża takich rozważań leży fakt, że miesięczne dochody kraju z ropy i gazu spadły do najniższego poziomu od 2020 roku.

Equinor podniesie dywidendę przy rosnącym dochodzie netto

Equinor podniesie dywidendę przy rosnącym dochodzie netto

Norweski koncern naftowo-gazowy Equinor ASA osiągnął w IV kwartale 2022 roku zysk netto w wysokości 7,9 mld dolarów wobec 3,37 mld USD w tym samym okresie 2021 roku. Spółka zdecydowała o zwiększeniu dywidendy i programu skupu akcji własnych.

Wkrótce poznamy rosyjską odpowiedź na paliwowe sankcje

Wkrótce poznamy rosyjską odpowiedź na paliwowe sankcje

Rosja analizuje nowe decyzje UE i do marca 2023 roku podejmie decyzje w sprawie przeciwdziałania unijnemu embargo na dostawy rosyjskich produktów naftowych - poinformował wicepremier Rosji Aleksander Nowak.

Powstał równoległy ‘’szary’’ rynek ropy

Powstał równoległy ‘’szary’’ rynek ropy

Zachodnie sankcje antyrosyjskie tworzą równoległy rynek ropy - twierdzi francuski dyrektor generalny TotalEnergies, Patrick Pouyanne.