Shell Franczyza
Dołącz do sieci HUZAR i ciesz się korzystnymi warunkami działania

Unimot: dobre pespektywy na IV kwartał

W trakcie czatu inwestorskiego prezes Unimotu Adam Sikorski powiedział, że grupa z umiarkowanym optymizmem podchodzi do perspektyw na rok 2023 oraz IV kwartał 2022 roku, w którym ma zostać zamknięta transakcja przejęcia spółki Lotos Terminale.

Unimot: dobre pespektywy na IV kwartał
Unimot

Unimot liczy, że transakcja przejęcia spółki Lotos Terminale zostanie sfinalizowana na końca 2022 roku, a nowy biznes będzie generował dla grupy wynik EBITDA od początku 2023 roku. Grupa Unimot przejmie biznes bitumenowy, dzięki czemu Grupa Unimot stanie się drugim graczem na rynku sprzedaży asfaltów w ujęciu wolumenowym.

Sikorski powiedział, że w IV kwartale spodziewa się dużego popytu na olej napędowy w grudniu, szczególnie, jeśli z początkiem 2023 roku nastąpi powrót do stawki 23 proc. VAT na paliwa. Prezes podkreślił, że nieco więcej niewiadomych dotyczy roku 2023, ponieważ – jak powiedział – dużo się dzieje w otoczeniu rynkowym. Na koniec dodał, że mimo wszystko jest nastawiony wobec 2023 roku umiarkowanie pozytywnie.

W przyszłym roku Unimot planuje też wejść na rynek handlu węglem 2023 roku. Spółka na razie nie ujawnia w jakim zakresie będzie angażować się w ten segment biznesu.

Unimot planuje dobrymi zyskami podzielić się z akcjonariuszami i spółka zapowiedziała, że planuje przeznaczyć ok. 30 proc. skonsolidowanego zysku netto za 2022 rok na wypłatę dywidendy.
Słowa kluczowe:
Zwiększ swoją widoczność i sprzedaż w międzynarodowej sieci UTA!
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu
Pozostałe aktualności
Klienci stacji paliw z wysoką świadomością ekologiczną

Klienci stacji paliw z wysoką świadomością ekologiczną

Badania „Przyszłość stacji paliw” zrealizowane przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie Anwim S.A., właściciela sieci stacji paliw Moya, wskazują na rosnącą świadomość ekologiczną konsumentów. Polacy zmieniają zwyczaje zakupowe mając na uwadze dobro środowiska oraz zagrożenia płynące ze zmian klimatycznych. Aż 95% respondentów deklaruje, że na co dzień dba o środowisko, a 60 proc. ankietowanych jest gotowych zapłacić więcej za produkty ekologiczne. Badania posłużą do jeszcze lepszego zrozumienia zachowań i oczekiwań konsumentów w związku z transformacją energetyczną transportu.

Biały Dom kontra koncerny naftowe

Biały Dom kontra koncerny naftowe

Biały Dom rozpoczął w piątek kolejny atak na amerykańskie firmy naftowe, oskarżając je o wykorzystywanie zysków do płacenia akcjonariuszom zamiast zwiększania podaży. Tak ostra reakcja Waszyngtonu nastąpiła po tym, jak Chevron poinformował, że jego roczny zysk podwoił się w 2022 r.

Rosja ma rosnące zdolności rafineryjne

Rosja ma rosnące zdolności rafineryjne

Zgodnie z danymi ze źródeł branżowych i wyliczeniami agencji Reutera, rosyjskie zdolności rafineryjne w 2023 roku mają wzrosnąć o 29 proc., czyli o 5,976 mln ton, do 26,55 mln ton.

Amerykańscy kongresmeni zatwierdzają limity wykorzystania rezerw ropy

Amerykańscy kongresmeni zatwierdzają limity wykorzystania rezerw ropy

Izba Reprezentantów USA zatwierdziła w piątek ustawę ograniczającą zdolność prezydenta USA Joe Bidena do uwalniania ropy ze strategicznych rezerw kraju. Za inicjatywą opowiedziało się 221 kongresmanów, przeciw - 205.

Związki zawodowe we Francji znów będą strajkować

Związki zawodowe we Francji znów będą strajkować

Francuskie strajki, które miały trwać 48 godzin w elektrowniach jądrowych i rafineriach, zakończyły się po jednym dniu, a związek CGT przekazał, że pracownicy zdecydowali do przyłączenia się do strajku narodowego w najbliższy wtorek.

Nie ma powrotu do uzależnienia od rosyjskich paliw

Nie ma powrotu do uzależnienia od rosyjskich paliw

W sobotę w Duesseldorfie szefowa Komisji Europejskiej (KE) Ursula von der Leyen wezwała do konsekwentnego przechodzenia na energię odnawialną. Podkreśliła, że nie może być powrotu do uzależnienia od rosyjskich paliw kopalnych.