Rozwiń swój biznes z programem Paliwa BAQ
Dotrzyj do nowej grupy klientów dzięki GreenWay Polska

Złodzieje wyspecjalizowali się w kradzieżach paliwa i butli

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach przerwali przestępczą działalność 27-letniego mieszkańca gminy Kęty oraz 28-letniego mieszkańca gminy Wilamowice. Mężczyźni, działając na terenie Małopolski i Śląska, trudnili się kradzieżami paliwa na stacjach paliw oraz włamaniami do przysklepowych wiat z butlami gazowymi.

Złodzieje wyspecjalizowali się w kradzieżach paliwa i butli
W ostatnich miesiącach na terenie powiatu oświęcimskiego dochodziło do kradzieży paliwa na stacjach paliw i włamań do wiat z butlami gazowymi. Pracujący nad sprawą policjanci z kęckiego komisariatu w wyniku przeprowadzonych czynności i analizie zabezpieczonych dowodów ustalili, że związek z przestępczym procederem ma dwóch mężczyzn tj.27-latek z gminy Kęty oraz 28-latek z gminy Wilamowice.

Policjanci 20 września br. tuż po północy zatrzymali ich w Kętach, tuż po kradzieży z włamaniem do wiaty z butlami gazowymi. Sprawcy trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie.

Na podstawie zebranych dowodów obaj usłyszeli zarzuty 2 kradzieży z włamaniem do wiat z butlami gazowymi oraz 50 zarzutów kradzieży paliwa na stacjach paliw znajdujących się na terenie Małopolski i Śląska. Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja Małopolska informuje, że sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci w dalszym ciągu ustalają czy podejrzani mają związek z innymi podobnymi czynami.
Grupa Muszkieterów poszukuje dostawców paliw i autogazu na rok 2023
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu

Pozostałe aktualności

Turcja zmniejszyła zakupy paliw z Rosji
Turcja zmniejszyła zakupy paliw z Rosji
W październiku Rosja dostarczyła do Turcji węglowodory o wartości 3,7 mld USD wobec 5 mld USD we wrześniu. Według wyników z października 2022 r. import rosyjskich paliw mineralnych, w szczególności węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego, zmniejszył się o 25 proc.
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Przewoźnik Ryanair podpisał w czwartek umowę z firmą Shell na dostawy zrównoważonego paliwa lotniczego. Linie chcą ograniczyć emisje, ale już wiadomo, ze nie będą w stanie sprostać wstępnym założeniom realizacji do 2030 roku 12,5 proc. lotów przy udziale zrównoważonego paliwa.
USA rozważają plany podwojenia pojemności do magazynowania oleju opałowego
USA rozważają plany podwojenia pojemności do magazynowania oleju opałowego
Biały Dom rozważa zwrócenie się do Kongresu o podwojenie ilości magazynowanego oleju opałowego w północno-wschodnich stanach, aby zgromadzić rezerwy na zimę, poinformowała w środę telewizja CNBC.
Stany Zjednoczone apelują o ostrożność w sprawie limitu cen
Stany Zjednoczone apelują o ostrożność w sprawie limitu cen
W środę administracja Bidena przerwała milczenie w związku z debatami Unii Europejskiej w sprawie limitu ceny rosyjskiej ropy ostrzegając, że ostatnio notowane ceny gatunku Urala w przedziale 52 USD za baryłkę nie odzwierciedlają realnych cen na bardzo nieprzejrzystym rynku.
Rząd Węgier analizuje cenę urzędową na paliwa
Rząd Węgier analizuje cenę urzędową na paliwa
Rząd Węgier podejmie decyzję o przedłużeniu maksymalnych cen paliw na podstawie informacji z koncernu naftowo-gazowego MOL.
Ropa z Wenezueli niebawem trafi do USA
Ropa z Wenezueli niebawem trafi do USA
Amerykańska firma Chevron do końca grudnia wyśle pierwszą partię wenezuelskiej ropy do Stanów Zjednoczonych – donosi agencja Bloomberg, powołując się na swoje źródła.