Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Zatrzymano złodziejkę paliwa

e-petrol.pl
2021-12-08 / 09:49
Zatrzymano złodziejkę paliwa

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 38-letnią łodziankę, która usłyszała zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz posiadanie narkotyków. Kobiecie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, bowiem kradzież to niejedyny zarzut, jaki jej został postawiony.

Jak podała łódzka policja, do zatrzymania 38-letniej łodzianki doszło 2 grudnia 2021 roku na terenie jednej z firm w Łazisku gm. Tomaszów Mazowiecki. Kobieta próbowała się ukryć przed ścigającymi ją policjantami ruchu drogowego. 

Tego dnia w godzinach porannych łodzianka zjawiła się kierując dostawczym renault na zgierskich tablicach rejestracyjnych wraz z dwoma mężczyznami na jednej ze stacji paliw w gminie Wolbórz, gdzie zatankowała paliwo za blisko 300 złotych, a następnie - nie uiszczając opłaty - odjechała. Świadkiem tej sytuacji był pracownik stacji, który wsiadł za kierownicę swojego auta i ruszył w pościg za nieuczciwym klientem. 

Kierująca w trakcie ucieczki umożliwiła swoim towarzyszom opuścić auto.  Pracownik stacji kontynuował swój pościg, aż do miejscowości Łazisko gdzie dostawcze renault niespodziewanie zatrzymało się na poboczu drogi. Gdy mężczyzna zatrzymał się swoim autem bezpośrednio za nim, kierująca busem nagle cofnęła i uderzyła w przód jego samochodu, co doprowadziło do jego unieruchomienia, a następnie szybko odjechała w kierunku Ujazdu. W trakcie ucieczki została jednak zatrzymana przez policjantów z drogówki, którzy prowadzili kontrolę prędkości. Nie zatrzymała się do kontroli, co sprawiło, że policjanci ruszyli w pościg. Uciekinierka wjechała na bazę jednej z firm w Łazisku gdzie policjanci zatrzymali ją nim zdążyła opuścić kabinę auta. 

Okazało się, iż tablice rejestracyjne zamontowane na renault pochodziły z kradzieży. Ponadto we wnętrzu auta zabezpieczonych zostało kolejnych kilka tablic rejestracyjnych o wyróżnikach pochodzących z różnych powiatów, z których część została pocięta na drobne kawałki. W kabinie samochodu znaleziono amfetaminę. 38-latka przyznała się, że kierowała pod wpływem narkotyku. Badanie alkomatem wykazało natomiast, że była trzeźwa.  

Podejrzana, która miała już wcześniejszy konflikt z prawem, za przekroczenie dozwolonej prędkości i spowodowanie kolizji została ukarana mandatami karnymi. Usłyszała również zarzut posiadania narkotyków i niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma nadal charakter rozwojowy. Policjanci ustalają, skąd pochodzą pozostałe tablice rejestracyjne ujawnione w pojeździe oraz czy nie były one wykorzystywane do popełnienia innych przestępstw lub wykroczeń.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.