Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

W Lublinie może powstać nowa stacja paliw

e-petrol.pl
2021-12-08 / 09:44
W Lublinie może powstać nowa stacja paliw

Do Urzędu Miasta w Lublinie wpłynął wniosek dotyczący planowanej budowy stacji paliw przy ul. Turystycznej, w sąsiedztwie sklepu Stokrotka. O pozwolenie na budowę stara się warszawska spółka TBV W. Dzioba, P. Bielecki.

We wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia brak jest informacji pod jakim szyldem będzie działać stacja, lecz lokalne media informują, że prawdopodobnie będzie to stacja PKN Orlen.

Na stacji przewiduje się montaż dwóch dystrybutorów 8-wężowych do wydawania 4 gatunków paliw (benzyn Pb95 i Pb98, oleju napędowego oraz gazu). Dodatkowo 1 dystrybutor (2 węże obustronnego tankowania) do obsługi LPG. Ponadto na terenie stacji ma znaleźć się budynek stacji paliw ze sklepem oraz urządzenia usługowe – kompresor i odkurzacz.

Inwestor przewiduje montaż dwóch zbiorników podziemnych, paliwowych wielokomorowych o pojemności łącznej do 100 m sześc. oraz zbiornika podziemnego gazu płynnego (LPG) o pojemności do 15 m sześc. Na terenie stacji powstaną nawierzchnie ruchu pieszego i nawierzchnie jezdne z miejscami postojowymi dla pojazdów osobowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.


Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.