Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Digitalizacja drogą do obniżenia emisji

e-petrol.pl
2021-12-03 / 09:40
Digitalizacja drogą do obniżenia emisji

Digitalizacja ma potencjał do redukcji emisji nawet o 35 proc. do 2030 roku, dzięki funkcjom optymalizacji i automatyzacji, poinformowała kierownik programu digitalizacji w PKN Orlen Aleksandra Trojanowska podczas prezentacji raportu "Nie ma dekarbonizacji bez digitalizacji".

Podążamy za zmianą, wkraczając na drogę transformacji energetycznej. Ta zmiana jest nieuchronna i nie ma już od niej odwrotu. Wymaga ona od nas pewnego wysiłku oraz zmiany sposobu naszego myślenia. Dlatego przede wszystkim stawiamy na rozwój i wdrażanie nowych technologii cyfrowych. Do 2030 r. przeznaczymy 140 mld zł na inwestycje związane z transformacją koncernu w kierunku grupy multienergetycznej, opartej o energetykę odnawialną i gazową, efektywną, niskoemisyjną produkcję rafineryjno-petrochemiczną, własne wydobycie węglowodorów oraz zintegrowaną ofertę dla klientów indywidualnych. Jestem przekonany, że to właściwy kierunek, który pozwoli nam osiągnąć długofalowy cel Grupy Orlen, jakim jest całkowita neutralność emisyjna w 2050 roku – mówi cytowany w komunikacie spółki Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Już obecne narzędzia cyfrowe usprawniają przebieg procesów produkcyjnych, pozwalają przewidywać przyszłe zdarzenia i minimalizowanie zużycie surowców i energii, a w konsekwencji obniżyć emisyjność procesów produkcyjnych. Digitalizacja pozwala więc na pogodzenie celów biznesowych i środowiskowych w Orlenie.

Z materiałów przekazanych przez koncern wynika, że transformacja cyfrowa i zrównoważony rozwój biznesu to dwa najważniejsze priorytety strategiczne dla kadry kierowniczej na najbliższe 3 lata.
Słowa kluczowe: digitalizacja, PKN Orlen

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.