Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Niższa marża downstream PKN Orlen

e-petrol.pl
2021-12-03 / 09:36
Niższa marża downstream PKN Orlen

W listopadzie modelowa marża downstream PKN Orlen spadła do 7,4 USD na baryłce z 8,5 USD w październiku – przekazał PKN Orlen w informacjach opublikowanych na stronie internetowej.

W przypadku modelowej marży rafineryjnej plus dyferencjał Brent/Ural to wskaźnik spadł w listopadzie do 4,9 USD na baryłce z 7,9 USD w październiku. Dyferencjał Brent/Ural spadł w listopadzie do 1,50 USD na baryłce z 2,20 USD na baryłce w październiku.

Niższe były także cracki na wszystkich gatunkach paliw. Dla diesla spadek wyniósł 17 proc., dla benzyn 10 proc. Koncern tłumaczy to obawami o spadek popytu na paliwa związanymi z wprowadzeniem pandemicznych restrykcji w Europie.

Jedynym wskaźnikiem, który wzrósł była modelowa marża petrochemiczna grupy PKN w listopadzie, która wzrosła do 1 274 euro za tonę z 1 186 euro za tonę miesiąc wcześniej.
Słowa kluczowe: marża rafineryjna, PKN Orlen

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.