Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Przed nami rozwiązania zmniejszające ceny paliw

e-petrol.pl
2021-11-24 / 09:53
Przed nami rozwiązania zmniejszające ceny paliw

Wraz z pakietem antyinflacyjnym polski rząd wdroży kilka rozwiązań, które doprowadzą do relatywnego zmniejszenia cen na stacjach paliw - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Zagrzebiu i poinformował, że chodzi o obniżkę pewnych komponentów składowych ceny paliwa.

Premier Morawiecki po spotkaniu z szefem chorwackiego rządu Andrejem Plenkoviciem był pytany przez dziennikarzy, czy rząd wzorem Węgier rozważa wprowadzenie maksymalnych cen paliw na stacjach, w ramach walki z inflacją. Premier zaprzeczył, jakoby rząd planował nadmierną administracyjną ingerencję w ceny paliw. Wyjaśnił, że w Polsce nie będzie nakładanej ceny maksymalnej, a proponowane rozwiązania mają dotyczyć komponentów składowych ceny paliwa. Premier nie podał więcej szczegółów, ale można sądzić, że w grę wchodzi przede wszystkim obniżenie akcyzy na paliwa lub / i podatku VAT. Działania rządu będą kosztowały budżet państwa powyżej miliarda złotych.

Zdaniem Morawieckiego, to nośniki energii są współodpowiedzialne za gwałtowne wzrosty cen i postępującą inflację.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.