Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Sieć Moya kupiła holenderskiego operatora kart flotowych i stację w Belgii

e-petrol.pl
2021-11-12 / 09:49
Sieć Moya kupiła holenderskiego operatora kart flotowych i stację w Belgii

Anwim S.A., operator sieci stacji paliw Moya poinformował, że podpisał umowę warunkową na akwizycję holenderskiej spółki The Fuel Company Holding BV (TFC), emitenta i operatora kart paliwowych TFC.

W komunikacie podano, że karty TFC akceptowane są na ponad 8 tys. stacjach w 18 krajach Europy. Celem zakupu wskazanej spółki przez Anwim S.A. jest zaoferowanie użytkownikom programu flotowego Moya Firma możliwości tankowania w całej Europie, rozliczenie opłat drogowych oraz szybki i prosty zwrot podatku VAT i akcyzy za zakupione zagranicą paliwo.

- Branża transportowa w naszym kraju jest prawdziwą europejską potęgą. Polscy kierowcy obecni są na drogach wszystkich krajów Starego Kontynentu, a nawet jeszcze dalej. Do sprawnego funkcjonowania potrzebują oni jednolitej w całej Europie oferty na zakup paliwa i innych usług. Pozyskanie spółki The Fuel Company Holding BV pozwoli Anwim S.A. znacznie zwiększyć zasięg i poszerzyć katalog usług dla klientów flotowych. Dzięki temu nasza oferta będzie bardziej kompleksowa i atrakcyjna dla obecnych użytkowników programu Moya Firma, którzy świadczą usługi transportowe także poza granicami kraju. Liczymy też, że dzięki przejęciu TFC znacznie przyspieszymy pozyskiwanie nowych klientów i tym samym znacznie zwiększymy nasze udziały na krajowym rynku flotowym. Oczywiście, będziemy nadal rozwijać ofertę TFC i zwiększać sprzedaż w całej Europie. Mamy w tym zakresie naprawdę duże ambicje. Akwizycja firmy The Fuel Company Holding BV z pewnością jest kolejnym kamieniem milowym w rozwoju Anwim S.A. – uważa Paweł Grzywaczewski, członek zarządu Anwim S.A.

Dodatkowo TFC oferuje również możliwość ładowania samochodów elektrycznych za pomocą sieci ładowarek w 46 krajach a także dysponuje własną automatyczną stacją paliw w belgijskim miasteczku Meer, w pobliżu granicy z Holandią.

W komunikacie podano, że finalizacja transakcji zaplanowana jest na przełomie 2021 i 2022 roku.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.