Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Prezes PKN Orlen ma nadzieję, że drożej już nie będzie

e-petrol.pl
2021-11-08 / 09:35
Prezes PKN Orlen ma nadzieję, że drożej już nie będzie

Na antenie programu 1 Polskiego Radia Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek wyraził nadzieję, że szczyt cen na rynku paliw jest już za nami. Dodał, że z przeprowadzonych przez koncern analiz wynika, że Polska ma jedne z najniższych cen paliw w Europie.

Daniel Obajtek zapewniał, że PKN Orlen robi wszystko, aby optymalizować ceny paliw, a część ich wzrostu wziął na siebie. Prezes PKN Orlen powiedział, że obecna sytuacja cenowa wynika ze „zdrowej” polityki Orlenu oraz tego, że obecnie rafinerie pracują na ponad 90 procent mocy, a 9 lat temu było to 70 proc., bo – jak to ujął – „hulała mafia paliwowa i mafie VAT-owskie”, których działania ukrócił potem rząd Zjednoczonej Prawicy.

Daniel Obajtek przypomniał także, że cena paliwa nie zależy tylko od inflacji, ale też od rozwoju sytuacji na świecie. Składa się na nią cena ropy, a także różnych biododatków, które na całym świecie podrożały o blisko 100 procent. Na zakończenie wyraził nadzieję, że górkę cenową mamy już za sobą.
Słowa kluczowe: ceny paliw, Daniel Obajtek

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.