Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Obniżki akcyzy od paliw nie będzie

e-petrol.pl
2021-10-14 / 09:58
Obniżki akcyzy od paliw nie będzie

W porannej Rozmowie RMF Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego powiedział, że rząd nie planuje obniżki akcyzy na paliwo w ramach Polskiego Ładu. Przewidziane są natomiast w ramach Polskiego Ładu dla wsi, większe dopłaty do paliwa rolniczego.

Stacja radiowa RMF przypomniała wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z 2011 r., który w spocie wyborczym (będąc jeszcze w opozycji) deklarował, że na miejscu rządzącej PO obniżyłby akcyzę na paliwo, aby walczyć z wysokimi wtedy cenami paliw.

Najnowszy monitoring cen paliw e-petrol.pl pokazał, że średnia cena benzyny Pb98 na stacjach przekroczyła właśnie rekordową, psychologiczną granicę 6 zł za litr, a autogaz w cenie 3,11 zł za litr osiągnął nowy rekord cenowy w historii notowań cen paliw w Polsce. Historycznie najdroższy jest też  olej napędowy, który kosztuje 5,89 zł/l.

Zobacz więcej i przeczytaj komentarz


Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.