Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Przybędzie stacji Orlenu na Litwie

e-petrol.pl
2021-10-08 / 09:46
Przybędzie stacji Orlenu na Litwie

Obecnie sieć stacji Orlenu na Litwie liczy 29 obiektów, ale do końca 2030 r. polski operator chce zarządzać w tym kraju liczbą 60-80 stacji - poinformował prezes Daniel Obajtek.

W trakcie spotkania z dziennikarzami prezes Obajtek powiedział, że w 2022 roku Orlen planuje otworzyć trzy nowe stacje. Następnych dziesięć obiektów jest przygotowywanych pod inwestycje. W perspektywie strategii do 2030 roku PKN chce mieć na Litwie 60-80 stacji paliw. Koncern nastawia się głównie na rozwój organiczny, ale możliwe będą także przejęcia istniejących obiektów.

Obecnie stacje są na Litwie są zlokalizowane wokół trzech dużych miast i są one poddane modernizacjom i przekształceniom do formatu premium. Prezes Obajtek powiedział, że Orlen rozwija obecność detaliczną wszędzie tam, gdzie ma rynek hurtowy, a w krajach bałtyckich udział Orlenu w rynku hurtowym paliw, sięga 80 proc.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.