Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Zmiany na stanowiskach kierowniczych w polskim Shellu

e-petrol.pl
2021-10-06 / 10:30
Zmiany na stanowiskach kierowniczych w polskim Shellu

Dotychczasowy dyrektor działu stacji paliw i  rozwoju sieci detalicznej w Shell Polska, Rafał Molenda, z początkiem października br. objął stanowisko dyrektora ds. transformacji na obszar Europy i Afryki Południowej – poinformował Shell w komunikacie prasowym. Jego miejsce zajęła Monika Kielak-Łokietek, która do końca września pełniła funkcję dyrektorki do spraw personalnych na Polskę, Bułgarię i Słowenię w Shell.

Rafał Molenda jest związany z Shell od ponad 20 lat. Przez ostatnie blisko 4 lata kierował działem stacji paliw i rozwoju sieci detalicznej. Odpowiadał za rozwój Shell w Polsce m.in. za program modernizacji stacji, rozwój oferty pozapaliwowej, w tym gastronomicznej m.in. Shell Café oraz zmianę charakteru stacji w kierunku wielofunkcyjnych przystanków w podróży. Jego zespół osiągnął rekordowy udział w rynku i znacząco zwiększył udział sprzedaży paliw premium Shell V-Power w całkowitej sprzedaży wszystkich paliw. W nowej roli Rafał Molenda będzie odpowiedzialny za realizację ustalonego przez firmę celu 50/50 oraz za przyspieszenie budowy i implementacji nowych modelów biznesowych.

Stanowisko dyrektora działu stacji paliw i rozwoju sieci detalicznej obejmie Monika Kielak-Łokietek, która jest związana z Shell od 1992 roku. W tym czasie pracowała w dziale olejów i smarów, jak i stacji paliw, gdzie doskonale poznała specyfikę organizacji. W trakcie swojej kariery kierowała zespołem, który wprowadził pierwszy w branży program lojalnościowy – Shell ClubSmart oraz odegrała ważną rolę w przejęcia przez Shell fińskiej sieci stacji bezobsługowych Neste. W materiałach prasowych podano także, że Monika Kielak-Łokietek w ciągu ostatnich 6 lat, w roli dyrektorki HR na Polskę, Bułgarię i Słowenię.

Rola lidera sektora mobilności w Polsce, obszaru niezwykle ważnego dla Shell, szczególnie w kontekście toczącej się transformacji energetycznej, to rola moich marzeń. Z radością wracam do niezwykle dynamicznego biznesu, w którym spędziłam 16 lat mojej kariery zawodowej, budując kluczowe elementy naszej oferty dla klientów. Mam fantastyczny zespół ambitnych, pełnych pasji ekspertów i menadżerów. Mocna drużyna to podstawa każdego sukcesu. Wspólnie będziemy kontynuować naszą strategię, która ma na celu rozwój i unowocześnianie stacji oraz podwyższanie jakości oferowanych usług. Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oraz aktywnie wspierać proces neutralizacji śladu węglowego. Chcemy, aby Shell był najchętniej wybieraną stacją paliwową w Polsce – mówi Monika Kielak- Łokietek, która od października br. pełni funkcję dyrektorki sektora mobilności i odpowiada za sprzedaż i rozwój sieci detalicznej w Shell Polska.

Shell Polska w ostatnich latach intensywnie inwestuje w swoje stacje, skupiając się na modernizacji istniejących obiektów, optymalizacji sieci, digitalizacji oraz podniesieniu jakości obsługi. Shell inwestuje również w paliwa alternatywne i dąży do zeroemisyjności.  
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.