Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen podał wrześniowe dane o marżach

e-petrol.pl
2021-10-05 / 09:40
 Orlen podał wrześniowe dane o marżach

Jak co miesiąc PKN Orlen podał szczegółowe dane dotyczące uzyskiwanych przez koncern marż w obszarze petrochemii. Modelowa marża petrochemiczna grupy PKN we wrześniu spadła do 1.267 euro za tonę z 1.321 euro za tonę miesiąc wcześniej.

Orlen podał, że modelowa marża downstream PKN Orlen spadła we wrześniu z 9,6 USD na baryłce z 10,9 USD w sierpniu, a modelowa marża rafineryjna plus dyferencjał Brent/Ural wzrosła we wrześniu do 6,4 USD na baryłce z 5,8 USD na baryłce w sierpniu.Dyferencjał Brent/Ural nie zmienił się mdm i wyniósł 2,2 USD na baryłce.

Koncern poinformował także, że cracki na dieslu wzrosły we wrześniu o 47 proc. wobec sierpnia, do 66 USD/t. Wyjaśniono, że jest to efekt: wzrostu popytu w Europie, mniejszego importu z Rosji oraz niedoborów paliw na stacjach benzynowych w Wielkiej Brytanii (problemy logistyczne). Cracki na benzynie spadły we wrześniu o 5 proc. mdm do 176 USD za tonę. W tym przypadku jako przyczyny PKN wskazał: wzrost zapasów w Stanach Zjednoczonych i regionie APA, a także niższy popyt (końcówka sezonu wakacyjnego).  Cracki na HSFO zmniejszyły się w ubiegłym miesiącu o 1 proc. do minus 157 USD/t ze względu na wzrost cen ropy naftowej.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.