Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

PERN rozładuje więcej dużych tankowców

e-petrol.pl
2021-10-05 / 09:37
PERN rozładuje więcej dużych tankowców

Baza paliw w Dębogórzu będzie mogła wkrótce skorzystać z podwyższonego nalewaka do rozładunku dużych tankowców – powyżej 30 tys. ton.

PERN podał w komunikacie, że będzie korzystać z drugiego urządzenia tego typu na wyposażeniu Stanowiska Przeładunku Paliw Płynnych zlokalizowanego w porcie gdyńskim, co pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa ciągłości pracy instalacji przeładunkowej PERN. Modernizacja została w całości zrealizowana przez Zarząd Morskiego Portu w Gdyni.

Cytowany w materiałach prasowych Rafał Miland, wiceprezes PERN podkreśla, że spółka przykłada ogromną wagę do rozwoju morskiego hubu paliwowego w Dębogórzu i dodaje, że ten terminal to dziś jeden z kluczowych elementów zdywersyfikowanego systemu zaopatrywania Polski w paliwa płynne. W związku z tym baza paliw w Dębogórzu niedawno powiększyła się o dwa nowe zbiorniki po 32 tys. m sześc. każdy. Dzięki rozbudowie jej pojemość magazynowa wzrosła do prawie 260 tys. m sześc.  
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.