Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Na MOP-ach przy A1 powstaną stacje paliw

e-petrol.pl
2021-09-22 / 09:58
Na MOP-ach przy A1 powstaną stacje paliw

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyłoniła dzierżawców dwóch miejsc obsługi podróżnych przy autostradzie A1 w pobliżu Woźnik, nieopodal Częstochowy. MOP-y zostaną rozbudowane do poziomu II i III kategorii.

Jak podał we wtorkowym komunikacie katowicki oddział GDDKiA, w najbliższych dniach dzierżawcom zostanie przekazana infrastruktura i teren dwóch MOP-ów: Woźniki Wschód oraz Woźniki Zachód. 

Dzierżawcy będą mieli 18 miesięcy na wybudowanie i oddanie do użytku obiektów dostosowujących te MOP-y do wyższych klas, przy zapewnieniu dostępności do już istniejącej infrastruktury podczas prac.

Na MOP-ach, wybudowanych w pierwszej klasie znajdują się: jezdnie manewrowe, stanowiska postojowe (parking), urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie. Po rozstrzygnięciu przetargów na dzierżawę tych MOP-ów, zostaną one podniesione do wyższych klas. Dla MOP Woźniki Wschód, przy jezdni w stronę Katowic, ma to być II klasa, co oznacza m.in. stację paliw, stanowiska obsługi pojazdów i obiekty gastronomiczno-handlowe. Dla MOP Woźniki Zachód (przy jezdni w stronę Gliwic) przewidziano klasę III, co dodatkowo oznacza obiekty noclegowe (budowa takiego obiektu nie jest obligatoryjna, ewentualna realizacja zależy od potrzeb).

MOP Woźniki Wschód wydzierżawił koncern Lotos, a MOP Woźniki Zachód - Circle K Polska. Okres obowiązywania każdej z podpisanych w sierpniu br. umów to 20 lat, z możliwością przedłużenia o 10 lat. 

GDDKiA zamierza również zamówić jeszcze w tym roku prace przy MOP-ie Mszana Południe, zlokalizowanym na jezdni A1 w kierunku północnym pomiędzy węzłami Mszana i Gorzyce, nieopodal Jastrzębia-Zdroju.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.