Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Konsumenci zdecydują o kształcie miksu transportowego?

e-petrol.pl
2021-09-21 / 09:33
Konsumenci zdecydują o kształcie miksu transportowego?

Główny ekonomista PKN Orlen Adam Czyżewski ocenia, że to konsumenci, a nie urzędnicy, powinni decydować o ostatecznym kształcie rynku transportowego w zakresie rodzaju zasilania pojazdów.

Czyżewski w trakcie panelu poświęconemu Europejskiemu Zielonemu Ładowi podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach powiedział, że zastanawia się nad deklaracjami producentów samochodów, dotyczących tego, że zaprzestaną produkcji pojazdów z silnikami spalinowymi. Jego zdaniem największe efekty w zakresie ograniczenia emisji w transporcie są z prac nad poprawą efektywności właśnie silników spalinowych. Dodał, że jeśli mają być rozwijane ekologiczne biopaliwa, co zakłada zresztą także unijny pakiet 'Fit for 55', przy trendzie eliminowania silników spalinowych, to nie widać w tym spójności.

Analityk powiedział, że wolałby, aby na poziomie regulacji ustalać cele do osiągnięcia, ale nie decydować za konsumentów, jaką drogą te cele osiągnąć i wskazał, że obecnie do wyboru są biopaliwa, elektryczność i wodór.
Słowa kluczowe: Adam Czyżewski
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.