Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Uszczelnianie przepisów o zakazie handlu w niedzielę i święta

e-petrol.pl
2021-09-20 / 09:51
Uszczelnianie przepisów o zakazie handlu w niedzielę i święta

Sejm przyjął nowelę uszczelniającą zakaz pracy w niedziele i święta. Zakłada ona, że handel w niedzielę będą mogły prowadzić tylko te sklepy, które osiągają co najmniej 50 proc. przychodów z usług pocztowych. Nowelizacja przepisów nie dotknie właścicieli stacji paliw.

Luka w przepisach pozwalała na omijanie zakazu handlu w niedzielę przez powoływanie się przedsiębiorców prowadzących placówki handlowe na posiadanie statusu placówki pocztowej. Nowela zakłada, że z wyłączenia z zakazu handlu będą mogły korzystać tylko te placówki, w przypadku których usługi nieobjęte zakazem (w tym przypadku pocztowe) stanowią działalność przeważającą.

Wprowadzono też zmiany w katalogu placówek, objętych wyłączeniem. Miały one charakter uściślający i doprecyzowujący. Z wyłączenia z zakazu handlu korzystają m.in. stacje paliw, apteki, kwiaciarnie, sklepy z pamiątkami, sklepy w hotelach i strefach wolnocłowych, a także placówki pocztowe.
Słowa kluczowe: zakaz handlu w niedzielę
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.