Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Certyfikat w obszarze odnawialnych źródeł energii dla PERN

e-petrol.pl
2021-09-16 / 09:22
Certyfikat w obszarze odnawialnych źródeł energii dla PERN

Spółka PERN uzyskała europejski certyfikat KZR INiG. Dzięki temu ma możliwość kupna i sprzedaży biokomponentów takich jak estry metylowe kwasów tłuszczowych oraz bioetanol i zaproponowanie usługi magazynowania biokomponentów stosowanych do blendowania biopaliw.

Jak podał PERN, certyfikat dotyczy 12 baz paliw spółki, które są przygotowane do obrotu biokomponentami. PERN rozwijając się w obszarze biopaliw umożliwia także klientom realizację Narodowego Celu Wskaźnikowego (NCW).

Audyt certyfikacyjny systemu KZR INiG został zrealizowany w PERN przez niezależną jednostkę certyfikującą – Bureau Veritas i obejmował cztery lokalizacje (centralę spółki i bazy paliw w Kawicach, Nowej Wsi Wielkiej i Rejowcu).

PERN przypomniał w komunikacie, że systematycznie rozwija infrastrukturę w obszarze biopaliw. Firma modernizuje swoje bazy, by umożliwić klientom realizację Narodowego Celu Wskaźnikowego (NCW), czyli osiągnięcia 14 proc. udziału energii odnawialnej w transporcie w perspektywie 2030 roku. Dzięki inwestycjom w rozbudowę magazynów pojemności na biokomponenty w PERN zwiększą się o 4 350 m sześc., czyli aż o dwie trzecie.
Słowa kluczowe: certyfikat KZR INiG, PERN
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.