Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Polska ograniczyła przyjmowanie ropy rurociągiem ‘’Przyjaźń”

e-petrol.pl
2021-09-14 / 09:36
Polska ograniczyła przyjmowanie ropy rurociągiem ‘’Przyjaźń”

W dniach od 11 do 14 września Polska ogranicza dostawy ropy północną nitką rurociągu „Przyjaźń” z powodu zapełnienia zbiornika PCK Schwedt – poinformował rosyjskie media oficjalny przedstawiciel koncernu Transnieft Igor Demin.

W ubiegłym tygodniu Demin mówił o wstrzymaniu przez Biełnieftiechim do 13 września tłoczenia ropy przez „Przyjaźń” w kierunku Słowacji i Węgier z powodu odbioru ropy rurociągiem Odessa-Brody.

Ropociąg zapewnia dostawy ropy do białoruskich rafinerii i tranzyt do Europy. Swój początek ma w rejonie Samary, przechodzi przez Briańsk, a następnie rozgałęzia się na dwa odcinki: północny i południowy, przechodzi przez Białoruś, Ukrainę, Polskę, Czechy, Słowację, Niemcy, Węgry, Łotwę, Litwę.

PERN, który pełni funkcję operatora polskiego odcinka rurociągu, pompuje co roku do krajowego systemu około 50 mln ton ropy z Rosji, eksploatując sieć rurociągów naftowych o długości 2,6 tysięcy kilometrów, a także posiada magazyny o pojemności 3,5 mln metrów sześciennych oraz port naftowy w Gdańsku o przepustowości 40 mln ton ropy rocznie. PERN zaopatruje dwie rafinerie w Polsce - w Płocku i Gdańsku oraz dwie rafinerie w Niemczech - w miejscowościach Schwedt i Spergau.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.