Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen liderem Mazowieckiej Doliny Wodorowej

e-petrol.pl
2021-09-13 / 09:49
Orlen liderem Mazowieckiej Doliny Wodorowej

PKN Orlen objął rolę lidera w tworzeniu Mazowieckiej Doliny Wodorowej, do której będzie należeć 16 podmiotów z doświadczeniem w rozwijaniu tej technologii. W piątek koncern podał, że będzie odpowiedzialny m.in. za powołanie Doliny, określenie jej celów oraz przygotowanie strategii działania.

PKN Orlen przypomniał, że zgodnie ze strategią Grupy Orlen do 2030 r., konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku paliw alternatywnych. Koncern dodał, że podejmuje działania biznesowe, które opierają się na jasno określonym celu: do 2050 r. będzie koncernem neutralnym emisyjnie.

W piątek w komunikacie Orlen napisał, że objął rolę lidera w tworzeniu Mazowieckiej Doliny Wodorowej, do której będzie należeć 16 podmiotów mających już doświadczenie w rozwijaniu tej technologii. Płocki koncern będzie odpowiedzialny m.in. za powołanie Doliny, określenie jej celów i przygotowanie strategii działania.

Dolina Wodorowa to obszar odpowiadający regionom administracyjnym, na którym realizowane będą projekty związane z wykorzystaniem wodoru w różnych obszarach gospodarki - Doliny, według Strategii Wodorowej UE, mają stać się spójnym elementem Europejskiego Ekosystemu Wodorowego. 

Obecnie trwają równoległe prace nad powołaniem łącznie pięciu Dolin: Podkarpackiej, Śląskiej, Dolnośląskiej, Wielkopolskiej i Mazowieckiej, będącej jednocześnie jednostką centralną. Obecnie na świecie istnieje 36 Dolin Wodorowych, które zlokalizowane są w 20 krajach, z czego ponad 20 znajduje się w Europie. 

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.